

To święto zostało ustanowione 34 lata temu przez ONZ, aby zwrócić uwagę na problem zasobów i gospodarki wodnej na świecie💧.
Przede wszystkim wskazuje, że dostęp do bezpiecznej wody pitnej w wielu regionach świata jest wciąż luksusem! Drugim celem Dnia Wody jest kwestia ochrony zasobów wody na świecie poprzez racjonalne gospodarowanie nimi i troskę o ich czystość.
Dostęp do bieżącej wody to dla nas codzienność. A gdyby całkowicie jej zabrakło, choćby na jeden dzień? Oj, nie byłoby wesoło! Oznaczałoby to niemożność wykonania codziennych czynności: zadbania o higienę, gotowania… Oznaczałoby to także paraliż obiektów, z których korzystamy na co dzień, na przykład sklepów czy placówek służby zdrowia. W końcu woda jest potrzebna wszędzie.
A my dobrze o tym wiemy, dlatego nie musicie się obawiać, że jej braknie☺️. W końcu Wodociągi Miejskie Działają – i to nie tylko od święta!💪

Dobre wiadomości: Wodociągi Miejskie w Braniewie uzyskały grant dla przedsięwzięcia „Cyberbezpieczne Wodociągi”
👉Złożyliśmy wniosek o dofinansowanie i… mamy to! Nasze przedsiębiorstwo otrzymało grant w wysokości 462 734,90zł.
👉Co nam dają takie działania? Założeniem projektu jest ochro na przed cyberatakami na podmioty zajmujące się zbiorowym zaopatrzeniem w wodę.
Atak hakerski to ryzyko manipulowania parametrami urządzeń i zakłóceń w pracy systemów odpowiadających za dopływ wody.
👉Przedsięwzięcie „Cyberbezpieczne Wodociągi” obejmuje:
✅Zapewnienie bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych,
✅Wprowadzenie dodatkowych sprzętów i aplikacji, służących do właściwej ochrony urządzeń i danych,
✅Szkolenia pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa.
Nasz udział w projekcie to ważny krok ku temu, by mieszkańcy Braniewa bez przeszkód mogli korzystać z dostaw wody.

Jak przebiega proces dostarczania wody do domów?🏠 I co sprawia, że mieszkańcy miasta mogą z niej bezpiecznie korzystać?🤔
Na te i inne pytania odpowiedzi poznali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie🙌. Temat lekcji: "Produkcja, dystrybucja i utrzymanie jakości wody przeznaczonej do spożycia na terenie Miasta Braniewa". Nie jest to zagadnienie, które młodzi ludzie tylko wpiszą do zeszytu, ale ciekawa i praktyczna wiedza😍.
Lekcja odbyła się 1⃣3⃣ stycznia 2⃣0⃣2⃣6⃣ i pozwoliła uczniom poznać drogę, jaką odbywa woda z ujęcia do kranów w ich domach🚰. Dowiedzieli się także, jakie procesy przechodzi, by była zdatna do spożycia👌. Naturalnie była także możliwość zadawania pytań w temacie.
👨🏫Zajęcia poprowadził nasz Kierownik Działu Wodociągów i Kanalizacji, dla którego możliwość opowiedzenia o naszej pracy tak miłym słuchaczom również była ciekawą przygodą😍.
Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 3 za zaproszenie!💙
