Dnia 29.07.2020 r. na terenie MOS ZATOKA w Braniewie odbył się Braniewski Turniej Piłki Nożnej Zakładów Pracy i Jednostek Budżetowych o Puchar Burmistrza Miasta Braniewa, w którym udział wzięła drużyna składająca się z dziewięciu pracowników reprezentujących Wodociągi Miejskie Spółka z o.o. w Braniewie.

W Turnieju wzięły udział cztery drużyny.

Wodociągi - Zakład Karny 2:2

Wodociągi - Gmina Miasta 0:3

Wodociągi - MOS- 0:1

Wodociągi - ABK-4:1

Spółka Wodociągi Miejskie zajęła III Miejsce w Braniewskim Turnieju Piłki Nożnej Zakładów Pracy i Jednostek Budżetowych o Puchar Burmistrza Miasta Braniewa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 8 maja 2020 r. działa na Kompostowni Pryzmowej Osadów ścieków mokra bariera antyodorowa. Kurtyna antyodorowa zapobiega wydostawaniu się na zewnątrz kompostowni lotnych substancji zapachowych. Zastosowana technologia mokrej mgły jest nie tylko efektywna ale także ekologiczna, bezpieczna zarówno dla środowiska jak i nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt. Linia zamgławiająca z dyszami po dwóch stronach wiaty ma 120 m długości. Instalacja wypuszcza obłoki mikroskopijnych kropelek powstałych z mieszaniny wody i preparatów antyodorowych. Preparaty występują w formie koncentratów i służą do neutralizacji odorów różnego pochodzenia.  Aktywne składniki zawarte w preparatach mają na celu oddziaływanie na molekuły brzydkiego zapachu. Receptury preparatów oparte są na naturalnych olejkach eterycznych (pinia, cytrus, pomarańcza) występujących w środowisku naturalnym oraz olejkach syntetycznych. Zarówno koncentraty jaki i roztwory preparatów, są nieszkodliwe dla ludzi,  zwierząt i środowiska. W celu zapewnienia całorocznego użytkowania systemu instalacja wyposażona jest w system ogrzewania rurociągów w sezonie zimowym.

 

 

 

 

 

 

 

 

Informujemy, że od dna 1 czerwca 2020r. zostaje przywrócona możliwość dokonywania bezpośrednich rozliczeń w kasie Wodociągów Miejskich przy ulicy Olszytńskiej.

Przypominamy, że opłat można dokonywać w godzinach od 8:00 do 14:00